واردات دوباره گوشی های آیفون آزاد شد!

آیفون آزاد شد!

با اعلام مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت، واردات دوباره گوشی های آیفون هیچ منعی ندارد. و دوباره واردات این سری گوشی نیز آزاد شد.

ثبت سفارش واردات گوشی تلفن همراه آیفون محدودیتی ندارد!

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت،آقای سعید عباسپور، با اشاره به برخی اخبار برای ممنوعیت واردات موبایل آیفون(اپل) گفتند که برای ثبت سفارش موبایل هیچ محدودیتی وجود ندارد. اما پیرو آپدیت برخی گروه‌های کالایی، ثبت سفارش گوشی تلفن همراه با نشان تجاری آیفون«اپل»، طی چند روز گذشته با برخی اختلالات سیستمی همراه بود. که این اختلالات مرتفع و از روز آینده ثبت سفارش این کالا از سرگرفته خواهد شد و هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.

آقای عباسپور با اعلام این خبر گفت: لذا وزارت «صنعت، معدن و تجارت» هیچ ابلاغیه و مقرراتی دال بر ممنوعیت ثبت سفارش واردات موبایل با برندهای خاص به بانک مرکزی و گمرک ابلاغ نکرده‌است.

وی افزود: تنها در دو ماه ابتدایی امسال بیش از ۶ میلیارد دلار ثبت سفارش واردات گوشی تلفن همراه صورت گرفته‌است. که ازنظر ارزش دلاری، بخش قابل‌توجهی از آن مربوط به گوشی تلفن همراه آمریکایی با نشان تجاری «آیفون» بود. این در حالی است در سال گذشته از مجموع نزدیک به ۱۹ میلیون تعداد گوشی همراه، سهم اپل از نظر تعدادی چهار درصد بوده‌است. اما ازنظر ارزش دلاری حدود ۲۵ درصد بوده‌است.

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت تاکید کرد که امسال با توجه به افزایش میزان ثبت سفارش گوشی تلفن همراه، کماکان اولویت‌بندی گروه‌های کالایی برای واردات کالا برقرار بوده‌است. و رویه های تخصیص و تامین ارز بر اساس مقررات و اولویت بندی های کالایی صورت می پذیرد.

به این منظور، از چند روز آینده، مشکلات ناشی از قرارگیری گوشی های آیفون در گروه کالایی 27 و منع واردات این گوشی ها، رفع خواهد‌شد. و واردات دوباره واردات گوشی های آیفون آزاد خواهد شد. باید دید قیمت این گوشی‌ها با توجه به وضع ملتهب بازار، ناشی از اخبار منع واردات این گوشی، و گران شدن 10 میلیونی این سری گوشی ها، به چه جایی ختم خواهد شد.

 

مبین احمدی
ارسال دیدگاه